Архіви

Home / Поради для дому / Різниця між ДПА та ЗНО: докладні пояснення

Різниця між ДПА та ЗНО: докладні пояснення

ДПА (Державна підсумкова атестація) і ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання) – це дві важливі форми оцінки знань, що проводяться у навчальних закладах. Дані форми оцінки розробляються та проводяться з метою визначити успішність, рівень підготовки та компетенції учнів. Проте є й суттєві відмінності між цими двома видами іспитів.

Основна відмінність між ДПА та ЗНО полягає у їх спрямованості. ДПА є внутрішньою формою оцінки знань, що проводиться усередині навчального закладу. Здебільшого це екзаменаційні роботи, які перевіряють вчитель та учень заздалегідь знає своїх експертів. ЗНО, у свою чергу, є зовнішньою формою оцінки знань та проводиться Національною атестаційною комісією України. ЗНО проводиться централізовано та не залежить від школи чи навчального закладу.

Другою відмінністю є зміст та формат випробувань. ДПА орієнтована на оцінку загальних знань та навичок учня у конкретній предметній галузі. ЗНО ж перевіряє знання та вміння учня на глибшому рівні. Екзаменаційні роботи з ЗНО включають складні завдання та тести, які потребують аналітичного мислення та застосування знань у нестандартних ситуаціях.

ДПАЗНО
Державна підсумкова атестаціяЗовнішнє незалежне оцінювання
Проводитись українськими школамиПроводитись централізовано
Оцінює знання з окремих предметівОцінює загальні знання та навички
Ураховується під час вступу до навчальних закладівВисокий бал допускає до багатьох університетів
Учасниками є учні 9 класуУчасниками є випускники шкіл

Чим відрізняється ДПА та ЗНО?

ДПА впливає на середній бал атестата, який, у свою чергу, враховується під час розрахунку конкурсного балу під час вступу. Зовнішнє незалежне оцінювання – це фактично всеукраїнський вступний іспит, за результатами якого школяра можуть зарахувати до університету. Тільки здавши ЗНО, можна вступити до вузу.

Як це ДПА у формі ЗНО?

Вона наразі проводиться у формі ЗНО (укр. зовнішнє незалежне оцінювання). ДПА (укр. державна підсумкова атестація) – тепер є фактично випускним іспитом для 11 класів та основою для перекладу до 5 та 10 класів.

Навіщо потрібно ДПА?

ДПА – одне із серйозних випробувань у житті школярів. Його успішна здача свідчить про готовність продовжити навчання у старшій школі або піти здобувати профільну середню освіту.

Що буде, якщо не піти на ЗНО?

Якщо не прийти на одне з тестувань, покарання ніякого не буде.

  •  
    Previous Post

    Як можна заробляти в Туреччині

  •  
    Next Post

    Як увімкнути AUX на Pioneer: докладна інструкція